Pidetään yhteyttä

Julkkikset

Suvi Pitkänen erosi: ”Jos tuntuu pahalta, lähtekää ennen kuin on liian myöhäistä”

Suvi Pitkänen
instagram / @suvipitkanen

Suvi Pitkänen vahvistaa eron – kehottaa seuraajiaan toimimaan ajoissa: ”Jos tuntuu pahalta, lähtekää”

Mediapersoona ja DJ Suvi Pitkänen, 40, on kertonut sosiaalisessa mediassa päättäneensä pitkään jatkuneen parisuhteensa. Hän julkaisi eroilmoituksensa Instagramin tarinoissa sunnuntai-iltana.

– Olemme tehneet päätöksen päättää pitkäaikainen suhteemme. Tämä postaus olisi ehkä pitänyt tehdä jo aikaa sitten, Pitkänen kertoo seuraajilleen.

Julkaisussa Pitkänen puhui avoimesti tunteistaan ja rohkaisi muita toimimaan vaikeissa parisuhdetilanteissa.

– Sanon teille ihmiset: erotkaa siinä kohtaa, kun teistä tuntuu pahalta. Harvemmin se päättyy hyvin, hän totesi.

Ero koskee Pitkäsen suhdetta hänen nuoremman lapsensa isään. Pariskunnalla on yhteinen lapsi, joka on ala-asteikäinen. Pitkäsen perheeseen kuuluu myös vanhempi kouluikäinen lapsi aiemmasta suhteesta.

Asuu nykyisin Dubaissa

Pitkänen muutti Dubaissa sijaitsevaan luksusresidenssiin vuonna 2023, ja on kertonut aiemmin sosiaalisessa mediassa arjestaan Lähi-idän metropolissa. Dubai on houkutellut viime vuosina yhä useampia suomalaisia vaikuttajia ja yrittäjiä verotuksensa sekä kansainvälisen ilmapiirinsä vuoksi.

Pitkänen on tullut tunnetuksi muun muassa tositv-ohjelmista Big Brother Suomi ja Viidakon tähtöset. Viime vuosina hän on työskennellyt monipuolisesti viihdealalla DJ:nä, mallina, musiikintekijänä ja sisällöntuottajana. Hän on myös ollut yksi näkyvimmistä suomalaisista OF-sisällöntuottajista.

Pitkänen ei toistaiseksi kommentoinut, miten ero vaikuttaa hänen arkeensa Dubaissa tai lasten huoltajuusjärjestelyihin.

Mainos
Jätä kommentti
Tilaa
Ilmoitus

0 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Äänet

Mainos

Mainos

Ruoka

Uudet kommentit