Julkkikset
NRJ:n juontaja kaatokännissä festareilla: ”Juomat lensivät, kun jalat eivät kantaneet”
Radio NRJ:n viikonloppuiltoja juontava Niko Saarinen pääsi Tikkurila-festareilla biletyksen makuun. Seiskalle nimittäin tulvi juoruja siitä, että Niko olisi örveltänyt menemään kaatokännissä.
”Niko örvelsi kännissä. Hänellä oli tölkki kädessään ja juomat lensivät, kun jalat eivät kantaneet,” Seiskalle juorutaan.
”Järjestyksenvalvojien piti puuttua porukalla asiaan. He nostivat Nikon ylös,” festareilta sanotaan.
Silminnäkijöiden mukaan Nikon kavereiden piti pitää häntä pystyssä ja auttaa hänet pois järkkärin luota. Seiska pirautti Nikolle ja kyseli hänen puoltaan asiasta.
”Ei se nyt mikään kaatokänni ollut! Mutta joo, olen ollut eilen siellä festareilla,” Niko kertoi ja lisäsi, että festarit olivat hyvät.
Niko sanoi kaatumisen olleen pehmeä ja ettei siitä jäänyt juontajalle jälkiä.
”Ihanaa, että ystävät pitävät minusta huolta. Puolin ja toisin, niin kuin varmaan kaikissa kaverisuhteissa,” Niko sanoo.
”Juhlin nykyään tosi harvoin, koska olen viikonloput töissä. Eilen oli vain tällainen oikea asenne,” Niko lisäsi.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
