Julkkikset
Veronica Verho kävi kirurgin veitsen alla ja nyt on vuorossa Botox: ”Botoxia naamariin”
Somevaikuttaja ja juontaja Veronica Verho kävi hiljattain kirurgin veitsen alla korjauttamassa vanhat bridge-lävistyksestä tulleet arvet nenänvarressaan. Ennen leikkausta hän kertoi toivoneensa, että reiät menisivät itsestään umpeen.
”Minulla oli hirveän harras toive siitä, että toivottavasti se menee vielä umpeen. Se meni umpeen, mutta en nähnyt mitään muutosta kasvoillani. Eivät ne reiät kadonneet yhtikäs mihinkään,” hän kertoi tuolloin somessa.
Leikkauksesta on nyt kulunut tovi ja hän on tyytyväinen lopputulokseen.
”Oon nyt viikon sisällä kattonu itseäni peilistä ihan eri fiiliksellä. En vois olla tyytyväisempi siihen et vihdoin leikkautin tän lävistysreiän pois,” Veronica kertoo Instagramissa.
9.1. seuraajat huomasivat Veronican päivittäneen Gramiinsa tarinan, jossa hän istuu odotushuoneessa. Ilmeisesti seuraavaksi Veronicalle on vuorossa Botox-hoito.
”Seuraavaks botoxia naamariin jos narskuttelu vaikka loppuis. Vähä jännittää,” juontaja kertoo.
Botoxin sanotaan auttavan hampaiden narskutteluun, eli bruksismiin. Myös Shirly Karvinen kokeili Botox-hoitoa ja sanoi sen auttaneen huomattavasti.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
