Julkkikset
Tämän takia Eva Wahlström luisti karkkilakusta: ”Some äänesti, että…”
Entinen nyrkkeilijä Eva Wahlström kertoi Instagramissa käyneensä Porvoon katuruokafestivaaleilla.
Hän kertoo, että festivaaleilla oli muun muassa pomppulinnoja ja mansikoita. Ruoan kimppuun hän ei kuitenkaan päässyt, sillä ruokaa tuli syötyä liikaa ennen festareille lähtemistä. He päätyivät siis vain haistelemaan ruokaa.
Eva paljasti samalla aloittaneensa viime viikolla karkkilakon.
”Aloitin karkkilakon viime viikolla, koska lähes kaikki housut kiristää (pääsyy lakkoon oli, että haluisin tukea Leonia joka pikkasen seuraa painoaan nyrkkeilyn takia),” Eva pohjustaa.
Some kuitenkin oli ollut sitä mieltä, että Eva voi luistaa karkkilakosta mielenkiintoisen syyn varjolla.
”Lakon piti kestää jouluun saakka. Mutta tänään some äänesti, että metrilaku ei ole karkki, vaan pitkä herkku. Ja joku väitti jopa että vihreät lakut kelpaa hedelmiksi. Niin päivän ohjelmaan kuului myös hirvee kasa metrilakua,” Eva jakaa.
”Kiitos siitä! Vaikka lakut siis voidaan laskea vihanniksiksi ja lakko virallisesti voisi jatkua, oon sitä mieltä et jos on 20 v ollu laihiksella, niin sitä ei tartte tehdä ikinä enää. Housuja voi aina ostaa lisää,” hän lisää viisasti.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
