Julkkikset
Stefu Therman tilitti katkerasti somessa: synttärit eivät menneet putkeen
Liikemies Stefan Therman vietti eilen 14.6. synttärijuhlia. Hän täytti 35 vuotta. Synttäreiden kunniaksi Stefu päivitti Instagramin videotarinoitaan ja sanoi, että oli ikävin vuosi ikinä.
”Kiitos kaikille onnitteluista! Oli elämäni huonoin vuosi ja huonoimmat syntymäpäivät koskaan! Toivotaan parempia tulevia vuosia jos niitä siunautuu,” Stefu sanoi videotarinoissaan.
Stefulla ja hänen pitkäaikaisella kumppanillaan Sofia Belórfilla menivät lopullisesti sukset ristiin toukokuun 13. päivä, kun Sofia pakkaili tavaransa ja otti hatkat. Stefu jouduttiin jopa viemään poliisilaitokselle jäähylle, sillä hän oli paiskonut Sofian tavaroita ja huutanut kadulla suutuksissaan Sofian päätöksestä lähteä.
Myöhemmin Stefu julkaisi julkisen anteeksipyynnön Sofialle sekä naapureilleen somessa.
”Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta!” Stefu kirjoitti taannoin päivityksessään.
”Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttäytyä kuten olen tehnyt. Loukkaavaa, vaarallista ja kaikin puolin oksettavaa, käsi pystyyn virheen merkiksi kuten eräs ystäväni minulle opettanut!” hän sanoi.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
