Julkkikset
Rita Niemi-Manninen paljasti syyt Donna-tyttären nimen takana
Hyvinvointivalmentajat Rita Niemi-Manninen ja hänen miehensä Aki antoivat neljä vuotta sitten rakkaalle tyttärelleen Donnalle nimen.
Rita kertoi Instagramissa syyt Donnan nimen takana. Hän julkaisi suloisen kuvan, jossa hän pitää vauvaa sylissään ja hymyilee onnellisena.
”Tasan 4 vuotta sitten meidän rakas sai nimen Donna Bebiina. Haluttiin nimi, mikä on kaunis, harvinainen, helppo lausua, mitä ei tarvi tavata miten kirjoitetaan. Siksi Donna,” Rita kertoo.
Hän mainitsee vielä, että Akin äidin nimi on Bebiina, mikä auttoi päätöksenteossa.
Seuraajat ovat jakaneet omia syitään lastensa nimien takana kommenteissa.
”Halusin nimen, jota ei voisi väännellä ja käännellä. Siksi tuli Nea Vanessa. Ja heti ristiäisissä isomummo keksi ”hauskan” muistisäännön: Vannesaha,” yksi sanoo.
”Halusin lasten nimistä helpot, esikoinen Nea ja kuopuksen nimeksi tuli Noa. Toki paljon seonnut, kun nimet niin samanlaisia, Noasta tulee mieleen Noan arkki,” toinen sanoo.
”Nemo, Nelma ja Neela haluttiin et menee yhteen kolmikkona ja perkl olis pitäny tajuta että sekasinhan nimet menee,” yksi kertoo.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
