Julkkikset
Jasper Pääkkönen ja Alexandra Escat ensimmäisellä perhelomalla: Malediiveilla pienokaisen kanssa
Näyttelijä Jasper Pääkkönen ja hänen rakkaansa Alexandra Escat ovat suunnanneet ensimmäiselle perhelomalle. Kohteena on Malediivit ja Escat onkin julkaissut sieltä upean kuvan seuraajien iloksi.
Alexandra lekottelee riippukeinussa turkoosin veden yläpuolella ruokkien tyttövauvaa, joka nauttii lämmöstä äidin kainalossa.
”Tavallinen päivä toimistolla,” Alexandra kirjoittaa kuvatekstissä.
Kuvatekstistä päätellen kyseessä on perheen ensimmäinen yhteinen loma. Tyttövauvan lisäksi perheeseen kuuluu Taiga-koira, joka ei näytä pääseen kuitenkaan mukaan Malediiveille. Pääkkönen ja Escat ovat pitäneet yhtä jo noin neljä vuotta ja taival vain jatkuu.
Pääkkönen tunnetaan monista rooleistaan sarjoissa ja elokuvissa. Hän on esiintynyt muun muassa sarjoissa Salatut elämät ja Viikingit, sekä leffassa Pahat Pojat.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
