Viihde
Yllättävä yhteistyö Ruisrockissa: Fröbelin Palikat sai apulaisen!
Ruisrockissa nähtiin lauantaina melkoista menoa, nimittäin festariyleisö oli energisenä katsomassa artistia toisensa perään. JVG, Viivi, Kuumaa, Jenni Vartinainen ja kumppanit saivat tanssijalan vipattamaan itse kullakin.
Loppuunmyyty lauantai oli maineensa veroinen, nimittäin hyvä ilma, hieno fiilis ja erinomaiset artistit saivat hymyn nousemaan suupieliin.
Festareilla nähtiin myös nostalgisia tuntemuksia herättävä Fröbelin Palikat, joka on tuttu etenkin kolmi- ja nelikymppisten festaribilettäjien keskuudessa.
Fröbelin Palikat saivat kuitenkin yllättävän vieraan lavalle, kun Euroviisuihinkin tähdännyt Windows95Man asteli lavalle robottitanssimaan ja tunnelmaa nostattamaan.
Windows95Man veti myös oman keikkansa telttalavalla kello 1:30-2:30 ja hypetti vielä koko päivän bilettänyttä festarikansaa, laittaen lauantai-illan rettelöt pulkkaan melkoisessa pörinällä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
