Huumori
Marcela muutti Yhdysvaltoihin vain 2600 euroa taskussaan – on nyt miljonääri
Blondi kaunotar Marcela Iglesias muutti Argentinan Buenos Airesista Yhdysvaltojen Los Angelesiin ollessaan vain 22-vuotias. Hänellä oli tuolloin taskussaan noin 3000 dollaria, eli reilu 2600 euroa. Nyt hän on kuitenkin miljonääri ja asuu Los Angelesissa suuressa kartanossa ja hän omistaa satojen tuhansien eurojen arvoisia autoja. Autotallista löytyvät muun muassa McLarenit ja Jeepit.
Videolla Marcela esittelee kellokokoelmaansa ja aurinkolasejaan: hän pitää selvästi merkkituotteista, nimittäin riveistä löytyy muun muassa Versace ja Gucci.
Hän kertoo videolla, että tavattuaan miehensä Steven, hänen elämänsä muuttui. Kaksikko alkoi sijoittaa kiinteistöihin ja kryptovaluuttaan ja onnistui keräämään itselleen huiman omaisuuden. Nykyään miljonääripariskunta nauttii laveasta elämäntyylistä aurinkoisessa Losissa, pankkitilillään noin 15 miljoonaa dollaria: Marcela neuvoo jokaista sijoittamaan ja hajauttamaan sijoituksensa, jos he haaveilevat miljonäärielämästä.
Videolla pääset näkemään myös, kuinka Marcela ostaa uuden punaisen Lamborghinin: shekkivihko nykäistään esille nopeasti sen kummemmin ajattelematta, vaikka kyseessä on yksi hintavimmista autoista markkinoilla. Jotkut saattavat ajatella että kryptot tai tietyt rahoitusvinkit ovat huijausta, mutta ainakin Marcelan kohdalla kaikki on mennyt hyvin. Kryptoilla rikastuminen ei ole kuitenkaan helppoa ja on hyvä muistaa, että todennäköisemmin hävitä kuin teet voittoa. Rahaan ja omaan talouteen liittyvissä asioissa kannattaa aina olla tarkkana ja välttää liian isoja riskejä. Jos menetät kaikki rahasi, saatat joutua ottamaan lainaa, ja pahimmassa tapauksessa joudut velkakierteeseen, etenkin, jos olet ole vertaillut lainoja ja lainan korkoja, vaan olet erehtynyt ottamaan itsellesi kalliin lainan huonoilla ehdoilla.
Pääset kuulemaan Marcelan ryysyistä-rikkauksiin -tarinan alla olevalta videolta.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
