Julkkikset
Erna Husko oppi katalasta virheestään: ”Koko viime viikon sängyn pohjalla”

Somevaikuttaja ja personal trainer Erna Husko julkaisee usein treenaamiseen ja fitness-elämään liittyvää materiaalia.
Hiljattain Erna on päässyt matkustelemaan ympäri Eurooppaa ja hän on käynyt muun muassa useampaan otteeseen Amsterdamissa ja Kreikassa.
Nyt hän on kuitenkin julkaissut Instagramissa hieman erilaisia kuulumisia. Hän julkaisi nimittäin selfieitä, joiden yhteydessä hän kertoo olleensa sängyn pohjalla viikon verran ruokamyrkytyksen seurauksena.
”After ruokamyrkytys glow hits diff…,” Erna aloittaa.
”Pohjustan: olin koko viime viikon sängyn pohjalla kiitos oman tekemän jauhelihamössön mikä oli päässy pilaantumaan ja tietty nälässä sen sit söin. Tästä taas opittiin ja nyt ollaankin takas elävien kirjoilla kahta kovempana (fiksumpana),” Erna jatkaa.
Seuraajat ovat tosin epäilleet, ettei ruokamyrkytys kestä viikkoa.
”Viikon kestävä ruokamyrkytys? Tollasesta kuulukaan,” yksi sanoo.
”En mäkään,” toinen komppaa.
Erna laittoi joitakin viikkoja takaperin ulos uuden hupparikokoelmansa, joka myytiin loppuun nopeasti.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.
Jos upotus ei näy, sen voi katsoa täältä.